LAND ROVER DEFENDER

Skladové vozy

Design

FUNKČNÍ DESIGN. NEKONEČNÉ MOŽNOSTI

Defender je naším dosud nejschopnějším vozem Land Rover. Můžete zvolit mezi typem karoserie 90 nebo 110 a vybírat ze tří úrovní výbavy: S, SE a HSE. Liší se velikostí a stylem kol, provedením interiéru a technologiemi. Oba typy karoserie jsou k dispozici s pěti nebo šesti sedadly, u verze 110 lze použít třetí řadu sedadel a získat uspořádání sedadel 5 + 2.

Vybírejte z modelů Defender, Defender X-Dynamic, Defender XS Edition, Defender X, Defender V8, Defender V8 Carpathian Edition a Defender Hard Top – a ze čtyř paketů příslušenství s osobitým charakterem.

Níže vám představujeme dva typy karoserií – Defender 90 HSE a Defender 110 HSE v odstínu Pangea Green. Dle vašeho přání lze také Defender dodat s ochrannou matnou folií a výbavou na přání. Vše dohromady zaručuje nejvyšší možnou úroveň individuálního představení.

NOVINKY U MODELU DEFENDER

DEFENDER V8

Defender V8 staví na bezkonkurenčních schopnostech a vysoké odolnosti modelu Defender a nabízí ještě působivější zážitek z jízdy v terénu a agilnější projev na silnici. Čtyři koncovky výfuku zajišťují výrazný zvukový projev, který doplňuje již tak působivý charakter vozu. Systém Terrain Response s režimem Dynamic, dostupný exkluzivně pro model Defender V8, podtrhuje přirozené schopnosti vozu. Po usednutí za volant si vychutnáte dokonalé prostředí s detaily a prvky interiéru

které jsou k dispozici výhradně pro model V8. Poloha plynu je vyladěna za účelem maximální kontroly při jízdě v terénu a dosažení výjimečných jízdních vlastností na silnici. Pomocí páček řazení na volantu můžete snadno a rychle měnit rychlostní stupně. K dispozici ve verzi 90 a 110.

NOVINKY U MODELU DEFENDER

DEFENDER 110 V8 CARPATHIAN GREY

Defender ve své dokonalé podobě. Verze Carpathian Edition nabízí stejnou kontrolu při jízdě v terénu a jízdní vlastnosti na silnici jako model Defender V8 a vedle úchvatného výkonu disponuje také jedinečným a výrazným vzhledem exteriéru. K dispozici ve verzi 90 a 110.

DEFENDER XS EDITION

Verze Defender XS Edition je vybavena ochrannými prvky ve spodní části karoserie, podběhy kol v barvě vozu a řadou dalších prvků ve standardní výbavě, které zvýrazňují vzhled vozu. K dispozici ve verzi 90 a 110.

Poznámka: Vozidlo na snímku nahoře je Defender 110 V8 Carpathian Edition v odstínu Carpathian Grey s matnou ochrannou fólií. Vozidlo na snímku dole je Defender XS v odstínu Silicon Silver.

DESIGNOVÉ KONSTRUKČNÍ PRVKY S PRÁŠKOVÝM LAKOVÁNÍM

Nekompromisně odolné přiznané upevňovací prvky hlavních částí interiéru podtrhují dokonalou konstrukci vozu Defender. Síla, odolnost a vysoce funkční provedení interiéru jsou u tohoto vozu samozřejmostí. Například vnitřní konstrukční prvky jsou opatřeny vysoce odolným

práškovým lakováním s výraznou texturou, které nalezneme rovněž na volantu a dveřích vozu*. Příčný nosník, dimenzovaný na silné nárazy, je nedílnou součástí konstrukce a významně zvyšuje pevnost vozu Defender.

*V případě instalace audiosystému Meridian™.

ODOLNÉ MATERIÁLY INTERIÉRU

Interiér vozu Defender je vybaven odolnými materiály v místech, která to nejvíce potřebují. Vysoce odolné čalounění sedadel tvoří kůže Windsor a prémiová textilní tkanina Kvadrat Steelcut ze směsi vlny. Na výběr je řada obložení a povrchových úprav, včetně obložení ze dřeva v provedení Rough-cut Walnut nebo Natural Smoked Dark Oak. V modelu Defender X-Dynamic je použita tkanina Robustec – náš nejodolnější materiál. Díky polyuretanovým destičkám je neuvěřitelně odolný vůči opotřebení a otěru. Při testování vydržel materiál Robustec ekvivalent 30letého životního cyklu, což je více než trojnásobek standardní životnosti. U modelu Defender V8 naleznete exkluzivní doplňky, jako jsou sedadla čalouněná kůží Windsor v odstínu Ebony s dekorativními prvky z veluru Dinamica značky Miko a materiálu Robustec, jedinečný volant obšitý velurem Alcantara a řadicí páka obšitá kůží. Velur Dinamica® se vyrábí z recyklovaných polyesterových vláken a plastů procesem, při kterém nejsou použity žádné nebezpečné chemické látky.

Schopnosti

SAMONOSNÁ KAROSERIE

1,2 milionu kilometrů na silnicích a v terénu. 45 000 individuálních testů. Teploty od –40 do +50 stupňů. Přejíždění písečných dun v Dubaji i sprinty na okruhu Nürburgring. Defender jsme testovali ve velkých nadmořských výškách, promáčeli 85 000 litry obarvené vody v našem simulátoru monzunových dešťů a jeho pneumatiky vyrobili tak, aby vydržely velké nárazy. Vystavili jsme ho nejextrémnějším podmínkám, abychom měli jistotu, že je opravdu stvořen pro velké věci. To je Defender.

ODPRUŽENÍ VINUTÝMI PRUŽINAMI A ELEKTRONICKY ŘÍZENÉ VZDUCHOVÉ ODPRUŽENÍ

Systém odpružení vinutými pružinami kombinuje dvě příčná ramena vpředu s vyspělým víceprvkovým zavěšením vzadu. Výsledkem je agilní a pohotový podvozek. Komfortní, suverénní jízdu zajišťuje elektronicky řízené vzduchové odpružení*. Nastavte si o 40 mm nižší výšku než je běžná světlá výška, nebo zvýšenou světlou výšku o 75 mm. Při průjezdu náročným terénem je k dispozici další zvýšení o 70 mm. Systém zajišťuje výjimečnou stabilitu a rozsah natočení kol i při přejíždění nerovných povrchů.

TERRAIN RESPONSE 2

Pro ty, kdo mají odvahu vyrazit a žít po svém. Náš jedinečný systém Terrain Response umožňuje řidiči optimalizovat motor, převodovku, mezinápravový diferenciál a podvozek podle náročnosti terénu.

Na přání dodávaný systém Terrain Response 2* posouvá schopnosti našeho oceňovaného systému na ještě vyšší úroveň. Je vybaven automatickým režimem, který sleduje terén a systematicky volí nejvhodnější nastavení.

*K dispozici pouze jako součást paketu. V závislosti na modelu.

TERRAIN RESPONSE 2

Režim Dynamic systému Terrain Response 2, který je k dispozici výhradně pro model Defender V8, dodává vozu vyšší přesnost při jízdě v terénu i na silnici. To znamená ještě lepší ovladatelnost díky menšímu naklánění vozu a pohotovější reakce. Motor, odezva převodovky, ovládací síly při řízení a pohonná jednotka V8 – vše je vyladěno pomocí režimu Dynamic. Ten byl speciálně navržen tak, aby optimalizoval výkon na površích s nízkou přilnavostí, jako jsou asfalt, písek a nezpevněné cesty.

Vozidlo na snímku je Defender 110 V8 v odstínu Carpathian Grey.

BRODIVOST

Život nám klade do cesty různé překážky. Proto brodivost vozu Defender činí až 900 mm. Průjezd vodou už
pro vás tudíž nebude žádný problém. Program brodění v systému Terrain Response zvýší světlou výšku vozidla prostřednictvím elektronicky řízeného vzduchového odpružení, zatímco systém sledování hloubky brodu – podmínkou je vozidlo vybavené 3D prostorovou kamerou – využívá ultrazvukové senzory ve vnějších zpětných zrcátkách a upozorňuje řidiče vizuální a zvukovou signalizací, když se hladina vody přiblíží k hranici brodivosti vozidla.

JÍZDA S PŘÍVĚSEM

Život nám klade do cesty různé překážky. Proto brodivost vozu Defender činí až 900 mm. Průjezd vodou už pro vás tudíž nebude žádný problém. Program brodění systému Terrain Response zvýší světlou výšku vozidla prostřednictvím elektronicky řízeného vzduchového odpružení, zatímco systém sledování hloubky brodu – podmínkou je vozidlo vybavené 3D prostorovou kamerou – využívá ultrazvukové senzory ve vnějších zpětných zrcátkách a upozorňuje řidiče vizuální a zvukovou signalizací, když se hladina vody přiblíží k hranici brodivosti vozidla.

POUŽITÍ NAVIJÁKU

Dálkově ovládaný elektrický naviják* nabízí tažný výkon a obrovskou sílu. Disponuje maximální tažnou silou 4 536 kg a lze ho používat na vzdálenost až 45 metrů. Například uprostřed lesa není naviják žádnou zbytečnou výbavou. Jak naviják zkontrolovat, připravit k použití, udržovat a používat se naučíte v některém z našich center Experience.

Zarezervujte si zážitkový den

Poznámka: Závisí na další výbavě. Není k dispozici pro vozy s ochranným rámem masky chladiče. Vozidlo na snímku je Defender 90 SE v odstínu Pangea Green s matnou ochrannou fólií dodávanou na přání. Vyobrazené příslušenství: Sada ochranných prvků karoserie s protiskluzovou úpravou, střešní nosič na expedice (montáž vyžaduje podélné střešní nosiče), leštěný boční ochranný rám, dálkově ovládaný elektrický naviják a montážní sada navijáku.

NESETE NA BEDRECH TĚŽKÉ BŘEMENO? ŽÁDNÝ PROBLÉM.

Znáte to. Tu naléhavou touhu sbalit se na cesty. Usednout za volant. A vyrazit za dobrodružstvím. Zásluhou mimořádné nosnosti modelu Defender a úložným řešením je to hračka. Vyberte si z nabídky příslušenství pro přepravu nákladu na střeše. Najdete zde mimo jiné střešní nosič na expedice a nosič na vodní sporty.

STATICKÉ ZATÍŽENÍ

Díky maximálnímu statickému zatížení střechy až 300 kg si dokonale užijete každé dobrodružství.

STAN NA STŘECHU

Partnerství společností Autohome a Land Rover. Když je výhled tak krásný, že se od něj nechcete odtrhnout, zůstaňte venku i přes noc. Podrobnější informace získáte u autorizovaného prodejce vozů Land Rover.

DYNAMICKÉ ZATÍŽENÍ

Dynamické zatížení střechy může být až 168 kg.

Poznámka: Závisí na další výbavě. Není k dispozici u modelů V8. Dynamické zatížení střechy modelů 2K dispozici pouze pro verzi Defender 110 se střešním nosičem na expedice. Není k dispozici u modelů V8. 3K dispozici je výsuvný střešní žebřík značky Autohome (není zobrazen). 4Defender 110 s terénními pneumatikami. Defender V8 je 0 kg.

Vozidlo na snímku výše je Defender s barvou Pangea Green v odstínu Hakuba Silver. Vyobrazené příslušenství: Paket Explorer Pack (montáž vyžaduje podélné střešní nosiče) s pevnými bočními nášlapy, výsuvný střešní žebřík a čelní ochranný systém na expedice.

Vozidlo na snímku níže je Defender s barvou Hakuba Silver v odstínu Pangea Green s matnou ochrannou fólií dodávanou na přání. Vyobrazené příslušenství: Sada ochranných prvků karoserie s protiskluzovou úpravou, střešní nosič na expedice (montáž vyžaduje podélné střešní nosiče), leštěný boční ochranný rám, dálkově ovládaný elektrický naviják a montážní sada navijáku.

GEOMETRIE

Špičková geometrie vylepšuje všestranné schopnosti vozidla. Nájezdový úhel vpředu činí 38 stupňů*. Přechodový úhel je až 31 stupňů a nájezdový úhel vzadu 40 stupňů*

Poznámka: S elektronicky řízeným vzduchovým odpružením při použití terénní světlé výšky a s demontovaným krytem otvoru pro tažné oko. Montáž bočních≈ochranných rámů a pevných bočních nášlapů může ovlivnit terénní schopnosti vozidla. Vozidlo na snímku je Defender 90 SE v odstínu Pangea Green s matnou ochrannou fólií dodávanou na přání.

Technologie

11,4″ DOTYKOVÁ OBRAZOVKA

Díky na přání dodávané dotykové obrazovce* s úhlopříčkou 11,4″ uvidíte zřetelně veškeré potřebné informace. Rozhraní zakřivené obrazovky je o 62 % větší než u standardní dotykové obrazovky a až 3x jasnější. Na větší ploše obrazovky zobrazíte při navigaci větší část trasy.

*Závisí na modelu. Na snímku je interiér vozu Defender 90 V8 s na přání dodávanou obrazovkou systému Pivi s uhlopříčkou 11,4″.

PRÉMIOVÉ FUNKCE

Se systémem Pivi Pro1 si budete užívat rychlé spouštění a ještě lepší konektivitu. A protože součástí základní výbavy je také aplikace Remote2, vůz Land Rover Defender budete mít vždy na dosah ruky. Nastavte navigaci, ověřte polohu vozidla, zkontrolujte hladinu paliva a upravte teplotu interiéru – to vše ještě před nastoupením do vozu. Funkce inteligentního vedení tras dokáže během jízdy najít nejlepší dostupnou trasu, zjistí aktuální informace o obsazenosti parkovacích míst, ceny pohonných hmot, polohu kaváren či oblasti s hustým provozem. Je inteligentní a intuitivní, takže se naučí také vaše obvyklé a oblíbené trasy, a systém chytrého hlasového navádění tak nebude přerušovat vaši oblíbenou píseň nepotřebnými pokyny. Interaktivní displej řidiče 3 s úhlopříčkou 12,3″ je součástí výbavy na přání, stejně jako průhledový displej 4, který zobrazuje důležité informace na čelním skle ve vašem zorném poli, abyste se mohli soustředit na cestu před sebou.

Poznámka: Online služby pro navigační systém obsahují předplacené služby, které bude nutné po počátečním období prodloužit u autorizovaného prodejce vozů Land Rover. Aplikace Remote obsahuje předplacené služby, které lze po počátečním období prodloužit u autorizovaného prodejce vozů Land Rover. Aplikaci Remote je nutné stáhnout z obchodu Apple App Store či Google Play. Závisí na modelu. Na některých trzích pouze v kombinaci s determálním sklem. Navigační pokyny lze na čelním skle zobrazovat pouze ve vozidlech vybavených systémem Pivi Pro.

S AUDIOSYSTÉMEM MERIDIAN™ USLYŠÍTE VÍC

Nemáme na mysli pouze zvýšení úrovně hlasitosti. Jde spíše o řízení zvukového jeviště, zvýšení úrovní hloubky, zřetelnosti a realistické reprodukce hudby kombinací vyspělých akustických technologií a optimálně rozmístěných reproduktorů, aby vznikla naprosto dokonalá audio platforma pro interiér vašeho vozu Land Rover. Bez ohledu na to, kde ve voze sedíte – ať už na sedadle řidiče, sedadle spolujezdce nebo sedadle vzadu – díky systému MeridianTM si vychutnáte stejně dokonalý poslech.

Každý úhoz do klaviatury, každé rozeznění strun kytary, zvuk trubky, refrén či melodii uslyšíte zřetelně a přesně podle představ interpreta. Je to intimní, emotivní a velmi působivý zážitek – ať už jedete v terénu nebo stojíte v zácpě během dopravní špičky.

1. AUDIOSYSTÉM

Výjimečná akustika a zvukový rozsah se špičkovým zvukem díky šesti reproduktorům.

Poznámka: V závislosti na modelu a výbavě na přání. MeridianTM je registrovaná ochranná známka společnosti Meridian Audio Ltd. TrifieldTM a zařízení „three fields“ je ochranná známka společnosti Trifield Productions Ltd. Dostupnost jednotlivých funkcí a prvků výbavy může záviset na specifikaci vozidla a příslušném trhu.

2. AUDIOSYSTÉM MERIDIAN

Toto klasické zvukové jeviště pro audiofily umožňuje vychutnat si hudbu prostřednictvím výjimečné zřetelnosti, křišťálově čistých výšek a plných, hlubokých basů. Díky pečlivě rozmístěným reproduktorům ve dveřích, umístěným co nejblíž k vašemu sedadlu, si vychutnáte zvuk, který je dokonale vybroušený, čistý a uklidňující.

3. AUDIOSYSTÉM MERIDIAN SURROUND

Skutečně podmanivý, naprosto věrný zvuk jako v koncertním sále. Řidič a spolujezdci jsou díky sestavě bočních, předních a zadních reproduktorů obklopeni bohatým a zřetelným zvukem na úrovni vystoupení v otevřeném, prostorném sále. Vše je dokonale integrováno pomocí technologie Trifield™, takže se můžete pohodlně usadit a vychutnat si každý detail.

SVĚTLOMETY S VYŠŠÍ SVÍTIVOSTÍ. BEZPEČNĚJŠÍ JÍZDA V NOCI

Defender je standardně vybaven vnějším osvětlením využívajícím technologii LED. Světla LED díky své konstrukci vydrží po celou dobu životnosti vozidla, spotřebují méně energie a jsou tak hospodárnější. Prémiové LED světlomety s charakteristickými světly pro denní svícení poskytují barvu světla bližší dennímu světlu, díky čemuž rozpoznáte jednotlivé objekty snadněji a s menší námahou očí. Jízda v noci nebo za snížené viditelnosti je snazší zásluhou automatického přepínání dálkových světel, která automaticky zapíná dálková světla a tlumí je před protijedoucími vozidly.

MATRIX LED SVĚTLOMETY

Matrix LED světlomety s charakteristickými světly pro denní svícení umožňují využívat systém adaptivních tlumených světel. Rozdělením paprsku dálkových světel na svislé pruhy maximalizuje adaptivní technologie počet sekcí paprsků dálkových světel tak, aby zajistila co nejlepší viditelnost. Zastíněním vozidel jedoucích v protisměru chrání jejich řidiče před oslněním. Funkce adaptivních tlumených světel dokáže optimalizovat rozložení světla podle jízdních podmínek: ve městě, mimo město, na dálnici nebo za špatného počasí.

ZOBRAZENÍ CLEARSIGHT GROUND VIEW

Projíždíte hustým lesem. Na rozbahněné cestě leží větve a balvany. Jak tudy projet s větší jistotou? ClearSight Ground View je k dispozici jako součást 3D prostorové kamery. Umožní vám vidět „skrz“ kapotu. S novou technologií zvládnete překážky s podstatně větší jistotou. Včetně sloupků na parkovišti. Tato funkce zobrazuje na velkém středovém dotykovém displeji přední část podvozku vozidla, kterou by řidič za běžných podmínek neviděl.

*Závisí na další výbavě. Zobrazení ClearSight Ground View závisí na 3D prostorové kameře. Obraz není živý. Zkontrolujte okolí z hlediska bezpečnosti. Podléhá místním nařízením. Vozidlo na snímku je Defender 90 First Edition v odstínu Pangea Green. Vyobrazené příslušenství: Paket Adventure Pack (montáž vyžaduje podélné střešní nosiče) s pevnými bočními nášlapy a ochranným rámem masky chladiče. Na snímku jsou dále vidět příčné střešní nosiče.

VNITŘNÍ ZPĚTNÉ ZRCÁTKO CLEARSIGHT

Máte zavazadlový prostor zaplněný až ke stropu a ve zpětném zrcátku nic nevidíte? Žádný problém. Vnitřní zpětné zrcátko ClearSight* přenáší živý obraz a poskytne vám nerušený výhled za vůz. Bez ohledu na zavazadla nebo cestující na zadních sedadlech, kteří by mohli výhled omezovat.

*Závisí na další výbavě. Zobrazení ClearSight Ground View závisí na 3D prostorové kameře. Obraz není živý. Zkontrolujte okolí z hlediska bezpečnosti. Podléhá místním nařízením. Vozidlo na snímku je Defender 90 First Edition v odstínu Pangea Green. Vyobrazené příslušenství: Paket Adventure Pack (montáž vyžaduje podélné střešní nosiče) s pevnými bočními nášlapy a ochranným rámem masky chladiče. Na snímku jsou dále vidět příčné střešní nosiče.

3D PROSTOROVÁ KAMERA

3D prostorová kamera zlepšuje výhled. 3D pohled na okolí vozidla a pohled shora v rozsahu 360° pomáhá provádět jízdní manévry s větší jistotou. Systém sledování hloubky brodu používá ultrazvukové senzory ve vnějších zpětných zrcátkách a poskytuje řidiči grafické informace o hloubce vody v reálném čase. Systém vás upozorní, když se hladina vody přiblíží k maximální hodnotě brodivosti 900 mm.

BARVY KAROSERIE

Defender vzdává hold svému původu. Pojmenování barevných odstínů Pangea Green a Gondwana Stone jsou inspirována názvy pradávných superkontinentů. V nabídce je také odstín Tasman Blue, který je moderním vyjádřením původní barvy prvních modelů Defender. Na přání lze na karoserii rovněž použít matnou ochrannou fólii. Fólie z ekologického materiálu vytváří sytě matný povrch, který je neskutečně odolný. Fólie svým provedením splňuje – a dokonce překonává – přísné požadavky leteckého průmyslu. Pomáhá chránit lak před poškrábáním, poškozením a rovněž před UV zářením. Nakonfigurujte si svůj Defender online a prohlédněte si nabídku laků a povrchových úprav.

Řidičské dovednosti